Header üstü link reklam alanı. Arkaplan renk kodu: #333333

YARD.DOÇ.DR. OSKAY’’HERKES KENDİ BÖGESİNİN ARISI İLE ÇALIŞACAK’’

6 April 2013, Saturday, 10:02 | MALKARA HABERLERİ | 657 views | 0 yorum
aricilik_kursu
Mehmet GİRGİN-MALKARA Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat  Fakültesi öğretim görevlisi Devrim Oskay, Malkara Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nün arı üreticiliğini teşvik etmek ve arıcıların daha iyi üretim yapmalarını sağlamak  amacı ile açtığı   bal arısının  tanımı,arı ırkları,arıcılıkta kullanılan araç ve gereçler,ana arıların yetiştirilmesi,arılarda oğul hazırlığı ve oğul önleme yöntemleri,teknik arıcılık uygulamaları,arıcılıkta mevsimsel çalışma işlemleri,arı hastalık ve […]

Mehmet GİRGİN-MALKARA
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat  Fakültesi öğretim görevlisi Devrim Oskay, Malkara Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nün arı üreticiliğini teşvik etmek ve arıcıların daha iyi üretim yapmalarını sağlamak  amacı ile açtığı   bal arısının  tanımı,arı ırkları,arıcılıkta kullanılan araç ve gereçler,ana arıların yetiştirilmesi,arılarda oğul hazırlığı ve oğul önleme yöntemleri,teknik arıcılık uygulamaları,arıcılıkta mevsimsel çalışma işlemleri,arı hastalık ve zararlıları ile arıcılık ürünleri konularında bilgiler verilen arı yetiştiriciliği kursuna katıldı.
Slayt gösterimi ile, Arıcılıkta Amerikan yavru çürüklüğü,Muğla arısının ıslah projesi, arılarda yapay tohumlama ve ana arı yetiştirilmesi  gibi konularda bilgiler veren Yard. Doç. Dr. Devrim Oskay’’ Ege’de bahar erken geldiği için, Muğla arısı Trakya’da verimli olmaz. Biraz hava ısınınca yaz geldi zanneder yavruya yatar aldanır. Kafkas arısının hortumu uzundur Trakya’da çalışamaz.Onun yeri Doğu Karadeniz Bölgesidir.Özet olarak,arının verimli olmasında alıştığı iklim şartlarının önemi büyüktür.Verim düşüklüğü sıkıntısı  yaşanmaması için, arıcılar kendi bölgesinin arısı ile çalışacak ’’dedi.
FOTO:1-DEVRİM OSKAY
2- ARICILIK KURSUNA KATILANLAR.

devrim_oskay

aricilik_kursu


Galerideki Resimler

  • aricilik_kursu
  • devrim_oskay

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.