MALKARA AJANS – MALKARADAN HABERİN OLSUN

Mehmet GİRGİN-MALKARA
Tekirdağ’ın Malkara ilçesi  AK Parti Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısında Malkara Belediye Başkan Adayı Salih Keskin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel tanıtıldı.
Kardelen  düğün salonunda yapılan AK Parti Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, İl Seçim Koordinasyon Merkezinden, Sibel Demir,  Sevilay Bozdoğan, Bayram Başelma, AKP Malkara İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, AKP Malkara Belediye Başkan Adayı Salih Keskin İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar ve partililer katıldı.
Malkara AK Parti Belediye Başkanı Adayı Tanıtma toplantısı Malkara İlçe Başkanı Bulut Yıldırım’ın açılış konuşmasını yapması ile başladı. İlçe Başkanı  Bulut Yıldırım konuşmasında, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin Malkara ve Tekirdağ için ayrı bir önemi olduğunu belirterek bizler için bu tarih bir milattır. Bu seçimlerin önemini arttıran diğer bir husus ülke üzerinde oynanan oyunların tamamen bozulacağı ve cevap verileceği gündür. İlkesi sadece ve daima hizmet olan ve her geçen gün güçlenen ak kadrolar ile başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere Malkara’daki ve diğer ilçelerdeki seçimleri Allah’ın izniyle kazanacağız. Gençlerimize ve çocuklarımıza yaşanılabilir bir Tekirdağ ve İlçeler bırakacağız. Tabi ki bunları halkın ve sizlerin destekleri ile yapacağız diye konuştu.
Yaptığı konuşmanın ardından İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, AK Parti Malkara Belediye Başkan Adayı Salih Keskin’i tanıttı.
İlçe Başkanı Bulut Yıldırım’ın sonrasında söz alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Keskin konuşmasında, 30 Mart tarihinde bölgemizi yöremizi yakından ilgilendiren yerel seçimlerin yapılacağını ifade ederek bu yerel seçimler çok büyük önem taşımaktadır. Güzel Malkara’dan yeniden hizmet eri olarak çıkmanın gururunu yaşıyorum dedi.
Belediye Başkanı Seçilmesi halinde ne yapmak istediğini ve niye aday olduğunu anlatan AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Keskin, Misyonumuz sevgi dolu, sıcacık, insan sevgisine dayalı olarak bir yönetim anlayışı olduğunu söyleyerek bu güzel Malkara’yı hak ettiği daha güzel yerlere taşıyabilmektir. Yine Malkara’da bu güzel insanları mutlu edebilmek için iktidarın da gücü ile birleşerek bu güzel yerde daha önce yarım kalmış bizlerin başlattığı ancak benden sonra görev alan belediye başkanının inşaat anlamında başlattığı projeleri sonlandırmak güzel bir Malkara düzenleme için aday oldum ifadelerini kullandı.
HER ZAMAN VATANDAŞIN SIKINTILARI İLE BÜTÜNLEŞİP VATANDAŞIN DERDİ İLE DERTLENECEĞİZ.
Başkan olması halinde neler yapacaklarını da anlatan AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Keskin görevlerini 3 ana başlıkta toplayacağını belirterek sosyal Belediyecilik yapacağız. Bu nedir, her zaman Belediyenin kapıları vatandaşlara açık olacaktır. Her zaman vatandaşın sıkıntıları ile bütünleşip vatandaşın derdi ile dertleneceğimiz bir yönetim anlayışımız olacak. Fakiri fukarası ayırt edilmeyen herkesi Allah’ın yarattığı insan olarak seven yöneten bir yönetim anlayışımız olacak. Halkın daima içinde olacağız. Geldiğimiz yeri hiç unutmayacağız ifadelerini kaydetti.
BELEDİYECİLİKTE ALT YAPI PROJELERİ VE İNŞAATLARINI SONLANDIRAMADIĞINIZ SÜRECE ÜST YAPI HİZMETLERİNİ HALKA SUNAMAZSINIZ
Yatırım anlamında Belediyecilik ile ilgili konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Keskin, “Daha önceki görev süresi içeresinde Malkara için çok önemli olan alt yapıları proje anlamında başlattığım şuan da görev yapan belediye Başkanının inşaatını sürdürdüğü temel yatırımları hızlıca sonlandıracağım. Belediyecilikte alt yapı projeleri ve inşaatlarını sonlandıramadığınız sürece üst yapı hizmetlerini halka sunamazsınız. İlçemizin ihtiyacı olan bölgelere parklar yapacağım. Oyun grupları ve semt sahaları yapacağım. Köylerimizden hizmet elimizi hiç çekmeyeceğiz. Köylerin sorunlarını vatandaşlar ile tespit edip öncelik sırası ile gerçekleştireceğim” dedi.
BELEDİYECİLİK VE YÖNETİCİLİK ANLAYIŞIM HEP PAYLAŞMAK OLMUŞTUR
Malkara’nın ekonomik sorunlarına katkı sağlamak için Belediye Başkanı Adayı olduğunu vurgulayan Salih Keskin, ilçede yapılan tarım ve hayvancılık ve Maden işletmeciliğini ilgili kuruluşlar ile fikir paylaşıp doğruyu bularak ekonomiye katkı sağlayacağız. Üreticilerin ürettiklerini tüketiciye birinci elden ulaştırmanın yolarını arayacağız. D-110 kenarında bulunan köylere ürettiklerini satmaları için Pazar alanları kuracağız. Belediyecilik ve yöneticilik anlayışım hep paylaşım ile olmuştur. Yine hep birlikte paylaşacağız. Düşünceleri paylaşacağız. Fikirleri paylaşacağız. Oradan en doğrusunu bulup eyleme koyacağız” dedi.
AK Parti Malkara Belediye Başkan Adayı Salih Keskin’in ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, Hem Malkara’nın geleceğinin hem de Tekirdağ’ın geleceğinin şekilleneceği güne 55 gün kaldığını söyleyerek bizlere bu kalan süre içeresinde Tekirdağ’ı marka şehir yapabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak gezdik. Tüik tarafından yapılan nüfus sayımına göre Tekirdağ’da büyük bir yükseliş görülürken Malkara’da önemli derecede bir düşüş olduğu görülüyor. Bunların büyük bir çoğunluğu Malkara’dan Tekirdağ’da ve diğer ilçelere iş bulmak için gittikleri görülüyor. Bu güne kadar yaptığımız seçim çalışmalarımız bizlere gösteriyor ki, bundan sonra Malkara için yapılacak çalışmalar vatandaşların ceplerine para girmesi için yapılan çalışmalar olması gerekiyor. Belediyelerin vizyonları ve misyonları bunu üzerine olması gerekiyor. Ancak burada önemli olan vatandaşlarımızın geçimini sağlayacak ortamın yaratılmasıdır. Bizlerin genellikle kırsal alanda yaşayan vatandaşların gelirlerini arttırıcı planlar yapması gerekiyor. Bizlerde bu planları yaptık ve projelendirdik ifadelerini kaydetti.
BÜYÜKŞEHİR YASASI KÖYLERİMİZİN BAŞINA TALİH KUŞUNU KONDURDUĞU BİR YASADIR
Büyükşehir yasası köylerimizin başına talih kuşunu kondurduğu bir yasa olduğunu ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, Yasa hem alt yapı çalışmalarının yapılmasına yol açarken hem de vatandaşlarımızın cebine girecek parayı artırıyor. Özellikle bölgemizde tarımsal alt yapıyı geliştirebilmek için çok önemli fırsatlarımız var. Bizlerin altın değerinde toprağımız vardır. Bizler bu toprakların değerlerini biliyoruz. Bu güne kadar gerçekleştiremediğimiz sulama yatırımlarına çok önem vereceğiz. Ergene nehrini balık tutulur hale getireceğiz. Bölgelerimizde bulunan Organize Sanayi Bölgelerine önem vereceğiz diye konuştu.
FOTO:AK Parti tanıtım toplantısı

akp1 (1)

akp1 (2)

akp1 (4)
akp1 (3)

Categories: MALKARA HABERLERİ

Leave a Reply


Top rated

Featured Video

Popular stories

TAKTİKLER SAVAŞINI ...

Posted on Şub - 12 - 2013

3 Comments

HAYIRLI YOLCULUKLAR MEHMET...

Posted on Oca - 31 - 2013

2 Comments

Malkaralı Selin ATAŞ...

Posted on Oca - 24 - 2013

2 Comments

MEHMET GİRGİN HOCAM...

Posted on Mar - 1 - 2013

1 Comment

Sponsors

  • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Website and logo design contests at DesignContest.com.
  • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.